Please enable JS

PERGOLA ve bİoklİmatİk SİSTEMLER

PERGOLA ve bİoklİmatİk SİSTEMLER 

Pergola sistemleri günümüzde her hava şartlarına uygun olarak tasarlanıp her mevsim kullanılabilecek mekanlar elde etmeyi sağlar. Pergola sistemleri sayesinde yeni yaşam alanları elde edilir ve her mevsim rahatlıkla vakit geçirilebilecek alan yaratılmış olur. Özellikle kafe, restoran, otel, alışveriş merkezleri ve villa gibi alanlarda kullanılan pergola tente sistemleri teknolojik gelişmeler ile farklı şekillerde geliştirilmektedir.

  Yazın güneşten kış aylarındaysa yağmur, kar gibi doğa olaylarından korumayı hedefleyen bu yeni tip sistemler, tente veya plaka ile kapatılarak bu özelliğe kavuşturulur. Cam ile etrafının da kapatılmasıyla kış bahçesi elde edilmiş olur. Balkonun daha kişisel bir alana dönüştürülmesinin yanında hoş bir görünümle balkon güzelleştirilmiş olur.

  Bahçelerde pergola sistemleri özellikle yaz aylarında güneşten korunmak için tercih edilirken yağmurlu havalarda da yaz aylarında olduğu gibi bahçede zaman geçirme imkanı sağladığı için kullanılır. Havuzlarda da pergola kullanımı yaygındır. Tüm dış mekanlarda kullanılabilir.